Επεισόδια στο 5ο δημοτικό σχολείο Βαρβασίου από την επιτροπή των ανωνύμων

Επεισόδια στο 5ο δημοτικό σχολείο Βαρβασίου από την επιτροπή των ανωνύμων

Συντάκτης: astraparis.gr | 8 Νοεμβρίου 2018

Δεν φαίνεται να έχει παραιτηθεί από τις προσπάθειές της να δημιουργήσει κλίμα στα δημοτικά σχολεία της Χίου, με αφορμή την εκπαίδευση των προσφυγόπουλων, η επιτροπή των ανωνύμων, η αυτοαποκαλούμενη και «παγχιακή επιτροπή αγώνα».

Μετά το ηχηρό ράπισμα που δέχθηκε συνολικά από την χιακή κοινωνία, στο κατάπτυστο, ξενοφοβικό και ρατσιστικό κείμενο που συνέταξε και διακίνησε σε γονείς και όχι μόνον του νησιού, χθες Τετάρτη, 7 Νοεμβρίου 2018, επανήλθε με την ευκαιρία της διενέργειας εκλογών στους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων.

Εμφανίσθηκε, λοιπόν, πρωτοκλασσάτο στέλεχός της στο 5ο δημοτικό σχολείο Βαρβασίου, ένα από τα σχολεία όπου λειτουργεί ΔΥΕΠ, έχοντας τυπωμένο (!) ψηφοδέλτιο με ακόμα έξι άτομα για να θέσουν υποψηφιότητα στις εκλογές. Διαβάστε περισσότερα>>>